Home Nieuws Rust in vrede, Anele Ngcongca

Rust in vrede, Anele Ngcongca

0
Rust in vrede, Anele Ngcongca
GENK, BELGIUM - APRIL 21: Ngcongca Anele of KRC Genk and Laszlo Koteles of KRC Genk celebrate during the Jupiler Pro League Play-Off 1 match between KRC Genk and RSC Anderlecht on April 21, 2014 in Genk, Belgium. (Photo by Peter De Voecht - Vincent Kalut / Photonews

Maandagmorgen 23 november, het moment waarin onze wereld even stil komt te staan. We vernamen het nieuws dat oud-speler Anele Ngcongca overleden is. Anele werd amper 33 jaar oud. Onze goedlachse Zuid-Afrikaan kwam om bij een auto-ongeval. Dit nieuws komt aan als een grote schok bij de hele KRC-familie. Anele, voor altijd in ons hart.

Anele Ngcongca, de man die na Thomas Buffel het meeste wedstrijden voor onze club speelde. Maar liefst 279 keer trok de altijd vrolijke Zuid-Afrikaan ons blauw-witte shirt aan. We zullen Anele altijd herinneren als iemand die een grote smile op zijn gezicht had. Hij was een leider zowel op als naast het veld, een voorbeeld voor vele supporters en medespelers.

Anele zijn liefde voor onze club was nog altijd heel groot. We horen het hem nog zo zeggen: “KRC Genk is my club, my love. It’s my second home. I love the club so much. My heart will always be blue”.  De uitspraak die we het vaakst uit zijn mond horen: It aint over untill the fat lady sings. Een oneliner die wel vaker gebruikt wordt in de sportwereld en daar zoveel betekent als: ‘De match is pas afgelopen na het laatste fluitsignaal’. Sinds zondagnacht is de fat lady beginnen zingen.

Ngcongca Anele, de voetballer met de eeuwige glimlach, is niet meer.

Rust in vrede, mijn grote voorbeeld.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here